דף הבית
מאמרים
עיכוב בטיסה

עיכוב בטיסה

משרדנו בעל ניסיון רב בייצוג נוסעים לצורך קבלת פיצוי על עיכוב בטיסה

חוק שירותי תעופה הידוע גם בכינויו חוק טיבי מקנה לנוסעים במרבית המקרים זכות לקבל מחברות התעופה פיצוי על עיכוב בטיסה.

שאלות ותשובות

במהלך שנת 2012 חוקק בישראל חוק שנקרא חוק שירותי תעופה הידוע גם בכינויו חוק טיבי, במטרה להסדיר את זכויותיהם של הנוסעים במקרים של עיכוב בטיסה או ביטול טיסה.

כך צוין בדברי ההסבר להצעת החוק: "הצעת החוק המתפרסמת בזה נועדה להסדיר פיצוי וסיוע לנוסעים שהונפק להם כרטיס טיסה ולא עלו לטיסה במועד הנקוב בשל נסיבות שאינן תלויות בהם, ובתוך כך לקבוע כללים ואמות מידה לזכאותם הן להטבות כספיות והן לסיוע"
על חברת התעופה לספק לנוסעים הטבות ללא תשלום בהתאם לזמן המתנתם ועד להמראת הטיסה בפועל. ככל והטיסה המקורית בוטלה, על חברת התעופה לספק הטבות עד להמראת הטיסה החלופית.

כך לדוגמה החל מהשעה השניה ומעלה לעיכוב בטיסה, על חברת התעופה לספק לנוסעים מזון ושתיה על חשבונה וכן שירותי תקשורת.

החל מהשעה החמישית ומעלה לעיכוב בטיסה, רשאים הנוסעים לבטל את טיסתם ולקבל החזר עבור כרטיס הטיסה או כרטיס לטיסה חלופית. ככל וההמתנה לטיסה הייתה כרוכה בשהייה של לילה, על חברת התעופה לספק לינה במלון ושירותי הסעה משדה התעופה למלון וחזרה.
במקרים בהם העיכוב בטיסה היה מעל 8 שעות או הוקדמה מעל 8 שעות, או בוטלה או במקרים בהם חברת התעופה סירבה לעלות את הנוסע לטיסה לרבות בשל רישום יתר, זכאים הנוסעים לקבל מחברת התעופה פיצוי ללא הוכחת נזק, ששיעורו תלוי במרחק הטיסה ונע בין 1,300 ש"ח (למרחקים הקרובים ביותר לישראל כגון: יוון או קפריסין), ועד 3,100 ש"ח (ליעדים שהם מעל 4,500 ק"מ, כגון ארה"ב או תאילנד).
קיימים מספר פטורים שבמידה וחברות התעופה מצליחות להוכיח את התקיימותם, הן צפויות להיות פטורות מלשלם לנוסעים פיצוי כספי.

הפטור המרכזי הוא במקרים בהם חברות התעופה מצליחות להוכיח כי הסיבה לעיכוב הטיסה נבע בשל נסיבות מיוחדות שהן לא יכלו לצפות מראש, והן עשו כל שביכולתם כדי למנוע את עיכוב הטיסה או ביטולה, הן עשויות להיות פטורות מלשלם לנוסעים פיצוי כספי. יש לציין, כי בתי המשפט פסקו בנושא זה כי יש לפרש את המונח "נסיבות מיוחדות" בצמצום רב.
חוק שירותי תעופה שנחקק בישראל בשנת 2012, נחקק בהתבסס על התקנות החלות בתחום זה באירופה הנקראות Regulation (EC) No 261/2004.

ההבדל המרכזי בין התקנות האירופאיות לבין החוק הישראלי הוא שהתקנות האירופאיות מעניקות לנוסעים זכות לקבלת פיצוי כספי מחברות התעופה במקרים של עיכוב בטיסה של מעל 3 שעות ומעלה (ביחס למועד נחיתת הטיסה), בעוד שהחוק הישראלי מעניק זכות כאמור רק במקרים של עיכוב בטיסה של מעל 8 שעות ומעלה (ביחס למועד המראת הטיסה).

הפיצוי הכספי הקבוע במסגרת התקנות האירופאיות נע בין 250 יורו לעד 600 יורו (גם הוא תלוי במרחק הטיסה).

חברת התעופה טורקיש איירליינס חויבה לשלם ל-2 נוסעות פיצוי בגין עיכוב בטיסה שהופעלה על-ידה מאמסטרדם לתל אביב

 

במסגרת פסק דין שניתן על-ידי בית משפט לתביעות קטנות בתל אביב, נדונה תביעה שהגישו שתי נוסעות בסך של 6,000 ₪ כנגד חברת התעופה טורקיש איירליינס, במסגרתה ביקשו הנוסעות לקבל פיצוי על עיכוב בטיסה מכוח חוק שירותי תעופה, בנוגע לטיסה שהופעלה על-ידי טורקיש איירליינס מאמסטרדם לתל אביב במהלך חודש ינואר 2019.

 

טענות הנוסעים

 

במסגרת התביעה טענו הנוסעות בין היתר, כי הן הזמינו טיסה מאמסטרדם לתל אביב אשר כללה עצירת ביניים באיסטנבול ושהייתה אמורה להמריא ביום 21.1.19 בשעה 16:45.

 

ביום הטיסה הן הגיעו לשדה התעופה באמסטרדם שם נודע להן כי יש עיכוב בטיסה של למעלה משעתיים, ולאחר שהן כבר עלו למטוס התקבלה הודעה כי הטיסה בוטלה לגמרי בשל תקלה במטוס. בסופו של יום, הטיסה המריאה רק יום למחרת בסמוך לשעה 12:00 בצהריים, כלומר עיכוב של כ-20 שעות ביחס למועד ההמראה של הטיסה המקורית.

 

עוד טענו הנוסעות כי לאחר שנודע להן על ביטול הטיסה הן הורדו מהמטוס ונדרשו לכתת את רגליהן ברחבי שדה התעופה מבלי שנמסרה להן הודעה כלשהי על הצפי לטיסה החלופית, בעוד שרק בסמוך לחצות סופק להן שובר לרכישת מזון. לאור כל זאת, ביקשו הנוסעות במסגרת תביעתן לקבל בין היתר פיצוי על עיכוב בטיסה מכוח חוק שירותי תעופה.

 

טענותיה של טורקיש איירליינס

 

חברת התעופה טענה מנגד בין היתר, כי הנוסעות לא זכאיות לקבל ממנה פיצוי בגין עיכוב בטיסה, מאחר וביטול הטיסה נגרם בשל כשל טכני במטוס שנגרם בעקבות ציפור שהתנגשה במטוס ופגעה במנוע בדרכו לאמסטרדם. לכן בנסיבות אלה טענה חברת התעופה, מהוות נסיבות מיוחדות באופן הפוטר אותה מלשלם לנוסעות פיצוי.

 

עוד הוסיפה וטענה חברת התעופה, כי היא עשתה שביכולתה כדי לטפל בתקלה מהר, ואף סיפקה לנוסעות מזון ושתייה וכרטיסים לטיסה חלופית.

 

החלטת בית המשפט

 

השופטת שרי סנדר מקובר מבית משפט לתביעות קטנות בתל אביב דנה בטענות הצדדים והחליטה לקבל את מרבית התביעה, וחייבה את טורקיש איירליינס לשלם לנוסעות פיצוי מכוח חוק טיבי מכוח בסך של 4,160 ₪ (2,080 ₪ לכל אחת).

 

השופטת דנה בשאלה המרכזית שהייתה במחלוקת בין הצדדים ושהנה – האם במקרה זה התקיימו נסיבות מיוחדות באופן הפוטר את חברת התעופה מלשלם לנוסעות פיצוי.

 

חברת התעופה לא הוכיחה שעשתה כל שביכולתה

 

השופטת ציינה כי הפסיקה קובעת כי קיומו של כשל במטוס אינו מעניק פטור מיידי מפיצוי, ובנוגע לפגיעת ציפור ציינה כי: "פגיעת ציפור במטוס היא אחת מהסכנות הצפויות שיכולות להיגרם במהלך טיסה", ועל כן על חברת התעופה להוכיח שעשתה כל שביכולתה להתמודד כראוי עם כשל כזה.

 

לבסוף קבעה השופטת, כי מקרה זה לא מהווה נסיבות מיוחדות הפוטרות את חברת התעופה מלשלם לנוסעות פיצוי מאחר ובין היתר, חברת התעופה "לא פירטה מתי גילתה את הכשל ומה עשתה בתיקון התקלה מהרגע שבו אותרה. לא הוכח כי היה ניסיון לתקן את התקלה או להביא מטוס חילופי מאיסטנבול לאמסטרדם במקום המטוס התקול".

 

עוד קבעה השופטת כי חברת התעופה "לא הוכיחה כי היו לה די אנשי צוות או טכנאים שיתמודדו עם תקלה כזו", וכן לא הוכיחה כי התקלה אכן הייתה במנוע המטוס, ולכל הפחות היה על חברת התעופה להביא דיון "עד מקצועי מטעמה, שטיפל באירוע בזמן אמת ויכול לשפוך אור על התנהלותה באותו אירוע, או לחילופין עד מומחה שיסביר היכן הייתה פגיעה ומדוע היה צורך לבטל את הטיסה".

 

פרטי פסק הדין: ת"ק 30731-02-19 עסקרי ואח' נ' טורקיש איירליינס. הבהרה: משרדנו לא טיפל בתיק זה. אין באמור לעיל בכדי להוות ייעוץ משפטי או תחליף לייעוץ משפטי.

מעוניינים לקבל מידע נוסף?